Ako sa zbaviť mykózy nôh

Domáci receptAk hľadáte liek, ktorý je schopný zbaviť vás mykózy nôh či hľadáte jednoduchý spôsob ako zabrániť vzniku tohto stavu, už nemusíte hľadať ďalej. Tak ako to je so všetkými chorobami, najlepší liek na ne je prevencia.

Na to, aby ste sa vyhli možnosti infikovania sa húb ktoré spôsobujú mykózu nôh, je potrebné dbať na viacero faktorov. Na tieto faktory je podľa odborníkov potrebné dbať aj keď mykózu nôh nemáte, alebo si ju liečite, alebo ste sa jej už zbavili.

  • Vždy noste čisté ponožky a topánky, taktiež pomáha nosiť topánky len raz za deň, aby sa vyvetrali, či nosiť pár ponožiek len raz, nezáležiac na tom, či sú čisté alebo nie. Vyhýbajte sa úzkym topánkam ak sa vaše chodidlá potia. Aplikujte púder ak potrebné.
  • Vždy sa uistite, že sú vaše chodidlá v čistote a suchu. Vlhké, špinavé a teplé miesta sú rajom pre plesne a takéto prostredie len zhoršuje už zlý stav. Mykóza nôh je zvyčajne spôsobovaná plesňou ktorá práve obľubuje tieto prostredia, to je aj dôvod prečo ju môžete získať chodením na boso vo verejných bazénov, šatniach, hotelových sprchovacích kútoch či používaním obuvi človeka infikovaného týmito plesňami. Zabrániť infikovaniu môžete tým, že nebudete chodiť boso v spomenutých miestach.

Ak sa už infekcia vyvinula, jestvuje mnoho rôznych spôsobov ako sa jej zbaviť od liekov na predpis po prírodné liečby ktoré sú veľmi účinné a lacné.

Čajovníkový olej

Tento olej je jedným z prírodných liečiv na mykózu nôh, kvapky čajovníkového oleja sú zvyčajne skombinované s troškou vody, do tohto roztoku si človek namočí postihnuté chodidlá. Po takomto chodidlovom kúpeli je potrebné vysušiť chodidlá a udržiavať ich v suchu.

Cesnak

Ďalšie prírodné liečivo na mykózu nôh. Rôznym spôsobom si môžete aplikovať čerstvý cesnak na postihnuté chodidlá, čo vyhubí plesne spôsobujúce nepríjemnosti. Najlepšie počas celého dňa. Kvôli typickému cesnakovému zápachu je takéto liečivo vyhovujúce len u vás doma.

Ďalším liekom na mykózu nôh je namočenie si chodidiel v roztoku teplej vody a epsom soli. Môžete taktiež použiť sódu bikarbónu, tá vyrovnáva pH hladiny chodidiel čo pomáha v liečení mykózy.

Hoci je mykóza nôh vo všeobecnosti ľahko liečiteľnou chorobou, a vplýva veľmi dobre na prírodné a iné liečivá, je potrebné aby ste tento problém neignorovali. Liečenie tohto problému je dôležité tak pre vás, ako aj pre ľudí vôkol vás. Toto plesňové ochorenie je totižto ľahko šíriteľné.

Majte na pamäti, že sa mykóza nôh často objavuje aj s inými kožnými chorobami, ako je tinea cruris a lišaje, a môže byť ťažko ovládateľná pokiaľ bola dlhodobo neliečená.

Tu nájdete ďalšie domáce recepty.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *